آموزش

بررسی مزایای خرید سانترال پاناسونیک

بررسی مزایای خرید سانترال پاناسونیک

امروزه ارتباطات به عنوان یک اصل مهم در تمامی مجموعه ها و شرکت های داخلی و خارجی محسوب می شود، از این رو ضرورت برقراری ارتباط میان سایر اعضا از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. یکی از دستگاه های مناسبی که باری برقراری ارتباط از ان استفاده می شود، دستگاه سانترال پاناسونیک نام دارد که از کیفیت و کارایی بسیار قابل قبولی نیز برخوردار است. اگر شما به دنبال تهیه و خرید دستگاه سانترال پاناسونیک برای مجموعه و یا شرکت خود هستید لطفا در این قسمت با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل تری از این محصول به دست آورید.

 

دستگاه سانترال چیست؟

در حالت اولیه، دستگاه سانترال جعبه ای خالی می باشد که درون آن تنها یک کارت MPR قرار دارد، این کارت در واقع منبع تغذیه دستگاه است. دستگاه های سانترالی که در بازار موجود هستند هر کدام از چند کارت محدودی پشتیبانی می کنند، از این رو شما می توانید متناسب با نیاز خودتان و تعداد کاربری که دارید از انواع کارت های ارائه شده برای این سرویس استفاده کنید. در حالت کلی استفاده از دستگاه سانترال موجب ایجاد و ساخت شبکه های خصوصی خواهد بود که می توان از آن ها در شرکت و یا سازمان خود مورد استفاده قرار داد تا به این منظور بتوان تعدادی از خطوط شهری را با یکدیگر به هم متصل نمود و به اشتراک گذاشت.

در واقع باید توجه داشته باشید که یک دستگاه سانترال به عنوان مرکز مخابراتی کوچکی در مجموعه شما قرار می گیرد که می توانید استفاده های بسیار زیادی از آن در مجموعه شرکت و یا سازمان خود داشته باشید، از این رو شرکت ها و سازمان های متفاوت و مختلفی سعی به استفاده و تهیه از این محصول می کنند.

با استفاده از دستگاه سانترال است که می توان خطوط شهری مجزا را به واحد های دیگر متصل نمود، به عنوان مثال توسط دستگاه سانترال می توانید پس از تماس، کاربر را در وضعیت hold نگه دارید تا متخصص و پشتیبان مربوطه بتواند پاسخگوی آن فرد باشد. از دیگر مزایای استفاده از این محصول، اپراتور گویا ، درب بازکن ، اتصال به آمپلی فایر ، شماره انداز (CID) است. که ما در ادامه این مقاله قصد معرفی و بررسی دستگاه سانترال و انواع آن ها را خواهیم داشت، اگر تهیه و خرید دستگاه سانترال برای شما آزار دهنده شده است لطفا این قسمت را به هیچ وجه از دست ندهید!

 

بررسی کاربرد های بسیار منحصر به فرد دستگاه سانترال پاناسونیک

یکی از مشکلاتی که در اکثر مجموعه های بزرگ وجود دارد، برقراری ارتباط میان کاربران و مخاطبان است. به طور معمول شرکت ها و مجموعه ها در طول روز خطوط ارتباطی آن ها شلوغ بوده و افراد زیادی موفق به برقراری ارتباط با این شرکت ها نخواهند بود.

از سوی دیگر به دلیل برخی از مشکلاتی که در این مجموعه ها وجود دارد، ضرورت تهیه و استفاده از دستگاه سانترال پاناسونیک بیش از پیش احساس می شود. در صورت برخورداری از دستگاه سانترال شما می توانید ارتباط بسیار موثر و جذابی را میان خطوط شهری و کارمندان خود ایجاد کنید تا آن ها بتوانند از خطوط داخلی مناسب ترین بخش را انتخاب کنند و گفتگوی خود را با کارشناس مربوطه انجام دهند.

 

هدف اصلی از تهیه و خرید دستگاه سانترال پاناسونیک چیست؟

همان طور که اشاره نمودیم در مجموعه های بزرگ ضرورت ایجاد و برقراری تماس میان اپراتور ها و مخاطبان از جمله دغدغه های بسیار بزرگی است که برای رفع آن می توان از دستگاه های سانترال استفاده نمود. پس در نهایت هدف اصلی این فرایند، ارتباط دقیق، منظم و هدفمند مشتری با بخش فروش، پشتیبانی، خدمات و… در شرکت شما است که این موضوع به تنهایی می تواند باعث افزایش رشد و پیشرفت شرکت و یا مجموعه شما باشد. به همین دلیل انتخاب و خرید دستگاه سانترال به یکی از پر بحث ترین و پر دغدغه ترین مسائل این چنین شرکت هایی تبدیل شده است که با بررسی های مربوطه می توان بهترین و ایده آل ترین دستگاه را تهیه و خریداری نمود.

البته شما با استفاده از دستگاه های سانترال می توانید خطوطی که پیش شماره آن ها با 0 یا 00 است را به صورت کامل محدود کنید تا این شماره تماس ها به هیچ عنوان با مجموعه شما در ارتباط نباشند، این خود نوعی کنترل مدیریت هوشمند تماس های داخلی به یک مجموعه است. ما در ادامه به معرفی و بررسی دقیق تر دستگاه سانترال، تعداد و تنوع برند می پردازیم و همچنین به صورت کامل به معرفی مزایا و معایب استفاده از این محصول خواهیم پرداخت. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم مراحل نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک را نیز از دست ندهید.

 

چه نوع دستگاه سانترالی را باید تهیه و خریداری کنیم؟

امروزه به دلیل افزایش میزان محبوبیت دستگاه های سانترال برند ها و کمپانی های زیادی در حال تولید این گونه از محصولات هستند که هر کدام از آن ها محبوبیت و مزایای مصرف خود را دارند. با این حال از برند های پاناسونیک، ال جی، اریکسون، کارین و … می توان به عنوان مناسب ترین و بهترین دستگاه های سانترال موجود در بازار اشاره نمود.

با وجود حضور شرکت های متنوع و مختلفی که در این عرصه فعالیت می کنند، می توان شاهد سردرگمی در انتخاب، تهیه  و خرید دستگاه های سانترال پی برد! اما در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از موارد بپردازیم که توجه به آن ها می تواند شما را به خرید یک دستگاه مناسب و ایده آل برساند.

 

 

چه نوع دستگاه سانترالی را باید تهیه و خریداری کنیم؟

از مهم ترین مسائل برای خرید دستگاه سانترال که باید به آن توجه داشت چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در هنگام خرید دستگاه های سانترال به آن توجه ویژه ای داشت، بررسی در دسترس بودن اقلام مورد نیاز آن دستگاه است. به عنوان مثال ممکن است شما دستگاهی را خریداری کنید که اقلام مورد نیاز آن به راحتی در بازار پیدا نمی شوند که این موضوع در نهایت باعث به وجود آمدن برخی از بی نظمی ها و مشکلات در آینده ای نه چندان دور خواهد شد. بنابراین شما باید مرکز تلفنی را انتخاب کنید که نسبت به سایر مرکز تلفن های دیگر اقلام مورد نیاز آن ها به راحتی در بازار با قیمت و کیفیتی بسیار مناسب موجود باشد.

مورد دومی که باید در هنگام خرید دستگاه های سانترال به آن توجه کنید، بررسی شیوه تعمیرات و همچنین بحث پشتیبانی آن دستگاه است. به طبع هرچه میزان پشتیبانی محصول و آموزش های نصب آن در دسترس باشد، علاقه افراد به تهیه و خرید آن دستگاه بیشتر خواهد شد.

 

چرا باید دستگاه سانترال پاناسونیک را تهیه و خریداری کنیم؟

دستگاه سانترال پاناسونیک

 

همان طور که در مطالب فوق به معرفی و بررسی موارد مهم در انتخاب و خرید دستگاه های سانترال اشاره نمودیم، حال با این نتیجه گیری می توان از میان محصولات موجود در بازار دستگاه سانترال پاناسونیک را انتخاب و خریداری نمود اما از اصلی ترین مزایای خرید این دستگاه به چه مواردی می توان اشاره نمود؟

1.در دسترس بودن قطعات آن

یکی از مهم ترین مواردی که می توان در انتخاب و خرید دستگاه های سانترال وجود داشت، در دسترس بود قطعات آن در بازار فروش بود. با این حال شما اگر قصد تهیه و خرید یک دستگاه سانترال را دارید، می توانید از دستگاه سانترال پاناسونیک استفاده کنید چراکه قطعات و لوازم آن به آسانی در بازار وجود دارند.

2.برخورداری از قیمت بسیار مناسب

در کنار تمامی موارد و در اختیار بودن دستگاه های سانترال مختلف با طراحی های مجزا و همچنین برند های گوناگون می توان به دستگاه سانترال پاناسونیک به عنوان محصولی مناسب و ایده آل اشاره نمود چراکه قیمت آن برای مصرف کننده بسیار مناسب تر از سایر محصولات دیگر است.

3.برخورداری از خدمات نصب و تعمیرات در دسترس

برای آموزش های نصب و راه اندازی دستگاه سانترال ممکن است شما با روش های متفاوت و مختلفی آشنا شوید، با این حال اگر چنانچه قصد نصب و راه اندازی این محصول را داشته باشید می توانید از خدمات نصب این مجموعه استفاده کنید. البته در برخی از موارد ممکن است محصول شما دچار آسیب شود که در این موضوع نیز می توانید از خدمات و تعمیراتی که برای شما در نظر گرفته شده است، استفاده کنید.

4.اجرای برنامه های مختلف بر روی دستگاه

شما می توانید پس از تهیه و خرید این محصول برنامه های مختلفی را بر روی آن اجرا کنید و در صورت لزوم هر گاه نیاز به گسترش خطوط ارتباطی میان خود و مشتریان خود افتادید می توانید از کارت های موجود در بازار که برای این موضوع تعبیه و ساخته شده اند، استفاده کنید. لازم به ذکر است که این کارت ها عموما در بازار به راحتی در دسترس بوده و می توانید آن ها را خریداری کرده و بدون کوچکترین مشکلی از آن ها استفاده کنید.

5.وجود بازار استوک کاملا معتبر و ایده آل

به دلیل استقبال و علاقه بسیار زیادی که افراد از دستگاه سانترال پاناسونیک نموده اند، شاهد بازار های استوک خرید و فروش این محصول خواهیم بود. به همین جهت می توانید از بازار های استوک نیز این محصول را تهیه و خریداری کنید.

 

چرا دستگاه های سانترال پاناسونیک در بازار استوک وجود دارند؟

در بازار دستگاه سانترال پاناسونیک در انواع متفاوت و مختلفی وجود دارد، از این رو افراد و سازمان ها به دلایل بسیار مختلفی می توانند این محصول را در بازار استوک برای فروش به عرضه بگذارند. بنا به هر دلیلی آن ها می توانند انواع کارت های خریداری شده و همچنین دستگاه مرکزی خود را با همان قیمت قبلی به فروش برسانند.

یکی از مهم ترین دلایلی که شرکت ها و سازمان ها را مجاب می کند تا محصول نهایی خود را به فروش برسانند، ارتقای سیستم است. از این رو شما برای آن که بتوانید دستگاه مورد استفاده خود را از حالت کم ظرفیت به پر ظرفیت منتقل کنید باید حتما از دستگاه جدید تری استفاده کنید.

 

چرا دستگاه های سانترال پاناسونیک در بازار استوک وجود دارند؟

چرا دستگاه های سانترال پاناسونیک در بازار استوک وجود دارند؟

نگهداری همزمان چند نفر در پشت خط

چنانچه شما یک شرکت و یا یک مجموعه بزرگی باشید که از واحد های متفاوت و مستقلی برخوردار می باشد، برای آن که بتوانید همزمان چندین خطوط تلفنی را پشت خط به منظور متصل شدن به اولین اپراتور خالی مدیریت کنید، از دستگاه های سانترال باید بهره مند شوید.

برخورداری از منشی اتوماتیک تلفنی

امروزه این موضوع در اکثر شرکت ها و مجموعه هایی که از بخش های متنوعی تشکیل شده اند به وفور مشاهده می شود، به عنوان مثال شما قصد تهیه و خرید محصولی را از یک شرکت خدماتی دارید، هنگامی شماره آن را در تلفن همراه و یا ثابت خود وارد می کنید پس از برقراری ارتباط، منشی تلفنی با شما صحبت می کند.

طی این فرایند منشی تلفنی شما را راهنمایی می کند تا بتوانید به بخش مهم و اصلی خود در سریع ترین زمان ممکن دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال برای ارتباط با بخش فروش عدد 1، پشتیبانی محصولات عدد 2 و… این فرایند توسط منشی تلفنی ای انجام می شود که در دستگاه های سانترال پاناسونیک وجود دارند.

تحقیق و بررسی در مورد بهترین دستگاه سانترال پاناسونیک موجود در بازار

طی سال های اخیر مطالعات بسیار زیادی در حوزه بهترین دستگاه های سانترال موجود در بازار از میان انواع برند های مطرحی همچون اریکسون، مایتل، کارین و … محققان به نتیجه رسیده اند که انتخاب، تهیه و خرید دستگاه سانترال پاناسونیک در مقایسه با سایر دستگاه های دیگر از اهمیت ویژه و ممتازی برخوردار است. از این رو استفاده از آن می تواند باعث بهبود کیفیت ارتباطات و توسعه ی شرکت ها و سازمان ها شود و به همین دلیل توصیه می کنیم حتما از این محصول استفاده کنید تا شاهد کیفیت و نوع خدمت رسانی بی نظیر آن باشید.

ارتباط با دیگر اتاق های داخل سازمان

یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه های سانترال پاناسونیک این است که شرایط برقراری ارتباط با دیگر اتاق های داخل سازمان یا شرکت را برای شما به سادگی مکن فراهم می کند! تفاوتی ندارد که شما در کجای سازمان قرار دارید، تنها با استفاده از این ویژگی و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای می توانید با سایر افراد دیگر در ارتباط باشید.

در ادامه مقاله با انواع مختلف سانترال های پاناسونیک آشنا شوید

در بازار فروش برای دستگاه سانترال پاناسونیک مدل های متنوع و منحصر به فردی وجود دارد که در هنگام تهیه و خرید آن ها باید به برخی از مسائل ویژه و مهم توجه کنید تا در نهایت بتوانید خرید خوبی برای سازمان و یا شرکت خود انجام دهید. با این حال حتما در این بخش با ما همراه باشید.

 

1- دستگاه سانترال پاناسونیک سری  KX-TE

دستگاه سانترال پاناسونیک سری  KX-TE

محصولات سری KX-TE برند پاناسونیک در واقع از دسته محبوب ترین محصولات این برند قرار می گیرند که استفاده های بی شماری از آن ها در سازمان ها و شرکت های مختلف می شود. مرکز تلفن هیبرید سانترال پاناسونیک KX-TES824  دارای ظرفیت های مختلفی است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

ظرفیت اولیه 3 خط شهری و 8 داخلی آنالوگ و هایبرید در مرکز تلفن هایبرید سانترال پاناسونیک KX-TES824  موجب شده است تا نام آن در بازار فروش تحت عنوان سانترال 3 به 8 نیز شکل بگیرد.

البته به هیچ عنوان نگران و ناراحت نباشید چراکه محصولات برند Panasonic در این سری تنها با استفاده از یک کارت حافظه قابلیت ارتقا به ۸ ورودی و ۲۴ خروجی را پیدا می کنند، برای استفاده از این حالت تنها می توانید کارت حافظه را به دستگاه متصل کرده تا از این ویژگی بهره مند شوید.

به صورت معمول این محصولات در دفاتر بیمه، فروشگاه ها، رستوران ها، شرکت های کوچک و دفاتر پیشخوان نصب و راه اندازی می شوند. بنابراین اگر شما یک کسب و کار کوچک هستید و می خواهید از دستگاه سانترال استفاده کنید، محصولات این دسته برای شما بسیار مناسب خواهند بود.

 

2- دستگاه سانترال سری TDA پاناسونیک

دستگاه سانترال سری TDA پاناسونیک

از دیگر سری های دستگاه سانترال می توان به محصولات سری TDA اشاره نمود، این سری نیز همانند سری های قبل دارای اعتبار و ارزش به مراتب ویژه ای هستند و استفاده از آن ها در شرکت ها، سازمان ها بسیار متداول و مرسوم است. اگر به یاد داشته باشید در سری های قدیمی مدلی به نام TES وجود داشت که در واقع این مدل تکمیل کننده و نسخه بروز شده آن است که در این زمان از آن ها به عنوان مدل های پر ظرفیت  یاد می شود.

این سری از محصولات Panasonic مزایا و فوائد مصرف بیش از اندازه ای دارند که آن ها را ممتاز و متمایز ساخته است، از این رو می توان به قابلیت لینک کردن چند سانترال به یکدیگر، افزایش تعداد کانال های دیزا یا همان اپراتور خودکار و راه اندازی داخلی های IP به عنوان مزایای مهم این سری اشاره نمود.

اگر به دنبال تهیه و خرید دستگاه سانترال پرظرفیتی هستید حتما از سری محصولات پاناسونیک در دسته TDA استفاده کنید.

 

3- دستگاه سانترال سری TDE پاناسونیک

دستگاه سانترال سری TDE پاناسونیک

این سری از محصولات برند پاناسونیک در واقع تمامی ویژگی های سری TDA را برخوردار هستند اما تنها عاملی به آن ها اضافه شده است به نام اسلات مجازی! که این ویژگی می تواند کارت هایی که از قابلیت سخت افزای IP برخوردار هستند را به سانترال متصل کند.

 

در هنگام خرید دستگاه سانترال پاناسونیک باید به چه مواردی توجه کنیم؟

توجه داشته باشید که شما در هنگام خرید یک دستگاه سانترال چه از نوع پاناسونیک و چه از نوع های دیگر باید به موارد خاصی توجه داشته باشید که عدم توجه به آن ها می تواند عواقب بعضا سنگینی را برای شما از لحاظ مالی و زمانی به وجود آورد. از این رو می خواهیم به بررسی این نکات بپردازیم.

 • توجه به تعداد خطوط مورد نیاز
 • توجه به تعداد خطوط داخلی و نوع آن ها
 • برخورداری یا عدم برخورداری از تلفن گویا
 • برخورداری یا عدم برخورداری از ضبط مکالمات
 • برخورداری یا عدم برخورداری از صندوق صوتی
 • برخورداری یا عدم برخورداری از در بازکن
 • برخورداری یا عدم برخورداری از باتری بکاپ

حال در ادامه به معرفی انواع متفاوت و مختلف دستگاه های سانترال پاناسونیک خواهیم پرداخت و شما را با مزایا و معایب آن ها آشنا خواهیم نمود تا بتوانید در هنگام خرید، مناسب ترین محصول را انتخاب و خریداری کنید.

دستگاه های سانترال پاناسونیک کم ظرفیت و پر ظرفیت چه نوع محصولاتی هستند؟

در موارد فوق در برخی از حالت ها نامی از محصولات کم ظرفیت و پر ظرفیت عنوان شد! اما دلیل اصلی این نام گذاری چیست و به چه دلیل برخی از محصولات در دسته محصولات کم ظرفیت و برخی دیگر در دسته پر ظرفیت قرار می گیرند؟ در ابتدا به معرفی و بررسی دستگاه های کم ظرفیت خواهیم پرداخت.

 

دستگاه های کم ظرفیت چه نوع دستگاه های سانترالی هستند؟

دستگاه های کم ظرفیت عموما برای آن دسته از مجموعه ها و شرکت های کوچکی به کار برده می شود که تنها قدر به پشتیبانی از بخش محدودی از خط ها هستند. به عنوان مثال در این محصولات، نهایتا ظرفیتی که می توان استفاده نمود، ظرفیت ۲۴ خط داخلی و ۸ خط شهری است. (در واقع می توانید این ظرفیت را تا به این میزان افزایش دهید)

این دسته از محصولات دارای ویژگی ها و امکانات بسیار متنوع و منحصر به فردی هستند، از این رو آن ها گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد هماهنگی های هر چه بهتر و سامان دهی تلفن های ورودی و خروجی است چراکه با وجود دستگاه سانترال می توان کاربران را به سوی بهترین هدف، هدایت نمود.

البته این دستگاه ها نیز در بازار فروش دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند که با تنظیم نمودن برخی از برنامه های پیشرفته می توانید تجربه لذت بخشی از کار با این نوع از دستگاه ها را در محیط کاری و شرکت خود تجربه کنید دستگاه های سانترال کاملا برنامه ریزی شده هستند و این موضوع کمک می کند تا شما بتوانید بهترین نتیجه ممکن را از آن ها دریافت کنید.

از مهم ترین ویژگی هایی که در دستگاه سانترال کم ظرفیت وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود!

 1. واحد پذیرش خودکار ۳ مرحله ای با راهنمای صوتی
 2. پیغام گیر (BV)
 3. نمایشگر CALLER ID روی تلفن تک خط و تلفن سانترال آنالوگ
 4. تغییر پذیری آسان و متنوع

کارت سانترال چیست و در چه مواردی می توان از آن ها استفاده نمود؟

کارت سانترال چیست و در چه مواردی می توان از آن ها استفاده نمود؟

 

یکی از مهم ترین خدماتی که شرکت پاناسونیک برای کاربران خود در نظر گرفته است، ارائه کار های سانترال می باشد. استفاده از کارت های سانترال در واقع در نوع خود به معنای افزایش و ارتقای مرکز مخابراتی متناسب با اهداف شما است. در برخی از موارد ممکن است خدمات دریافتی شما بسیار بسیار افزایش یابد که در این صورت نیاز به افزایش تعدد خطوط خواهید داشت.

این کارت ها در بازار دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند از این رو می توان آن ها را به دو دسته اصلی تقسیم بندی نمود، در ادامه به معرفی این دسته ها می پردازیم.

 • کارت های سانترالی که جهت افزایش قابلیت ها و کاربرد های مرکز مورد استفاده قرار می گیرند. در این دسته محصولاتی قرار می گیرند که شما می توانید با استفاده از آن کارت ها خدماتی همانند جوابگوی خودکار، کارد در باز کن، کارت نمایشگر شماره و… را برای مرکز خود خریداری کنید. البته استفاده و نصب این کارت ها تمام به سلیقه و نیاز یک مجموعه ارتباط کاملی دارد و نیم توان نسخه همگانی ای برای آن پیچید.
 • کارت های سانترالی که در جهت افزایش تعدد خطوط شهری و داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. برای تهیه و خرید این نوع از کارت ها بهتر است به نوع مرکز تلفن خود و همچنین ظرفیت ها توجه کنید تا بتوانید کارتی مناسب و موثر خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید