آموزش

تفاوت هدست و هدفون چیست؟

تفاوت هدست و هدفون چیست؟

تفاوت هدست و هدفون چیست؟

تفاوت هدست و هدفون چیست؟ برای پاسخ کامل و جامع به این سوال می توانید با 5 دقیقه زمان برای خواندن این مقاله به آن برسید. نوع استفاده از هدست و هدفون در قابلیت های مکالمه و یا عدم امکان برقراری مکالمه خلاصه می شود. لوازم جانبی همزمان با گسترش هر روزه لوازم الکتریکی رشد چشمگیری دارد. بی شک به هنگام خرید این لوازم اطلاعات کافی در خصوص خود محصول و کاربرد آنها نیاز خواهد بود. ما در کنار فروش انواع هدست و هدفون، اطلاعات جامعی را به مشتریان خود عرضه می نماییم.

 

هدست چیست و چه کاربردی دارد؟

هدفون های دارای میکروفن را که قابلیت مکالمه دارند، هدست می گویند. شرکت ها و یا ارگان هایی که بیشتر به صورت چت، کلاس های آموزشی آنلاین برگزار می شوند از هدست های پاناسونیک برای اپراتورها، مراکز تماس و گیمرهای خود سفارش می دهند. امروزه این هدست ها تغییرات زیادی داشته اند. البته امکانات و قابلیت های بسیاری را برای مشتریان خود ارائه داده اند.

هدست های جدید به صورت چرخشی حرکت می کنند. افراد با توجه به نیاز خود و موقعیتی که در آن هستند، می توانند فاصله آن را با صورت و دهان خود تنظیم کنند. از دیگر قابلیت های هدست اتصال آن به کامپیوتر یا تلفن می باشد. بیشتر مراکز تماس، سیستم های تلفنی و پاسخگویی مبتنی بر ویپ از این محصول استفاده می کنند. در ادامه با توضیحات کامل می توانید به راحتی به تفاوت هدست و هدفون برسید.

 

انواع مدل های هدست کدام است؟

1- هدست تک گوشی: در مدل هدست تک گوشی تنها یک طرف گوش فرد درگیر می باشد و با گوش دیگر می تواند صدای محیط را کاملا بشنود. این مدل با سیگنال های آنالوگ کار می کنند و اساساً برای شنیدن صرفا صدای موسیقی طراحی نشده اند.

2- هدست کامل: در این مدل دو گوش درگیر می باشد و برای مراکز پاسخگویی تلفنی که نیاز به تمرکز بیشتر در تماس خود دارند، مناسب است. علاوه بر اینکه صدای محیط دیگر شنیده نمی شود می توان از آن برای گوش دادن به موسیقی و فایل های استریو نیز استفاده نمود. فروشگاه آنلاین عصر ارتباطات عرضه کننده انواع مدل های هدست جهت کاربردهای مختلف می باشد.

 

نحوه قرار گیری میکروفون در هدست چگونه است؟

شاید تا اینجای متن به اندکی از تفاوت هدست و هدفون رسیده باشید اما پیشنهاد می کنیم تا آخر متن را بخوانید. میکروفون ها در هدست ها به دو صورت داخلی و خارجی تعبیه شده اند:

  • میکروفون داخلی: در این طراحی میکروفون در بالای محفظه قرار داده شده و با بازویی که از گوش تا نزدیک دهان کشیده شده است، صدا را منتقل می کند. سنسور میکروفون کمی عقب تر از دهان قرار دارد و اندکی پس از طی مسیر در داخل بازو به میکروفون رسیده و صدا را ضبط می کند.
  • میکروفون خارجی: در نوع خارجی میکروفون در انتهایی ترین بخش بازو قرار می گیرد. در تولیدات جدید این هدست ها قابلیت نویزگیر (Noise – Cancelling) اضافه شده است. از معایب این مدل عدم پذیرش صدا به صورت 360 درجه می باشد، که تنها نزدیک ترین صدا که همان صدای شما است را می تواند ضبط کند. نحوه کار میکروفون به این صورت است که صداها را از دو طرف یعنی مستقیم و دقیقا برعکس جمع آوری می کند. با این کار صداهایی که از اطراف و جهت های دیگر به سمت میکروفون می آیند دریافت نشوند و نویز کمتری در هنگام صحبت کردن به وجود آید.

 

 

تفاوت هدست و هدفون چیست؟ چه کاربردی دارد؟

هدفون ها برخلاف هدست ها دارای میکروفون نیستند و تنها برای گوش دادن به موسیقی استفاده می شود. اتصال این محصولات به منبع صوت به صورت سیمی، بیسیم و یا تمام بی سیم می باشد. هدفون برای هر دو گوش طراحی شده و از طریق دو پایه اسپیکر به هم متصل می شود. هدفون یا دو گوشی در بیشتر مواقع جهت گوش دادن به موسیقی، تماشای یک فیلم و یا بازی استفاده می شود تا صدا مزاحم دیگران نشود. از لحاظ ظاهری هم به دو شکل بیرون گوشی و داخل گوشی وجود دارد.

 

انواع مدل های هدفون کدام است؟

1- هدفون داخل گوشی: این مدل از هدفون ها در بیشتر مواقع به هنگام خرید موبایل به مشتری عرضه می شود. مدل های متنوع هدفون توی گوشی آن را برای مکان ها و کاربردهای مختلف جذاب کرده است. هدفون کامل در داخل گوش برای افراد ورزشکار بسیار مناسب است و در پشت گوش به صورت حرفه ای جایگذاری می شود.

  • از مزایای این مدل از هدفون های داخل گوشی به قابلیت حمل آسان و راحت، عدم پخش صدا به بیرون، عدم شنیدن صداهای نویز، مناسب در فضاهای عمومی، وسایل حمل و نقل همانند پرواز و قیمت ارزان می توان اشاره نمود.
  • از معایب آن نیز می توان به خارج شدن مداوم از گوش، ایجاد درد گوش به دلیل استفاده زیاد، کیفیت پایین صدا نسبت به هدفون روی سر و داغ شدن گوش در برخی موارد استفاده از هدفون نام برد.

2- هدفون بیرون گوش یا روی سر: هدفون روی سر دارای وزنی سبک، تاشو و مناسب برای افرادی با گوش های کوچک است. البته اینکه نکته را نیز در نظر داشته باشید که در مدلهای پیشرفته قابلیت تنظیم فریم برای بزرگ و کوچک کردن آن وجود دارد. از مزایای آن می توان به راحتی آن درصورت نصب درست در بالای سر اشاره کرد. پخش صدا با کیفیت بالا به علت باز بودن پشت این هدفون ها به گوش می رسد.

  • از مزایای این مدل هدفون این است که زمانی که فرد تمایل دارد علاوه بر شنیدن صدای موسیقی، صدای محیط را نیز بشوند می تواند این امر را انجام دهد. هر محصول خوب علاوه بر مزیتهای زیاد دارای معایب محدودی نیز خواهد بود که هدفون روی سر نیز از این قاعده مستثنی نیست.
  • از معایب آن نیز این است که مناسب برای مکان های شلوغ و پر از نویز نیست. چنانچه محیط هم خیلی ساکت باشد صدا توسط دیگران شنیده می شود. قرارگیری صحیح هدفون بر روی گوش از اهمیت زیادی برخوردار است که می توانید قبل از استفاده هدست را روی گوش خود تست نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید