مراکز تلفن سانترال, مقاله

کارت اپراتور گویا پاناسونیک

کارت اپراتور گویا پاناسونیک

کارت اپراتور گویا پاناسونیک

محصولات پاناسونیک معمولا دارای آبشن های زیادی هستند که به صورت کارت و یا بردهای الکترونیکی به باکس های سانترال افزوده می شوند این امر موجب شده بتوانیم بهره برداری بهتری از این محصولات داشته باشیم یکی از این آبشن ها کارت دیزا یا اپراتور گویاست که در این مطلب به معرفی کارت دیزا پاناسونیک می پردازیم :

در سیستم های کم ظرفیت (دستگاه های TES824,TEM824)یک کارت KX-TE82491 به صورت آنبرد روی دستگاه وجود دارد که در واقع یک کاناله است. منظور از یک کاناله بودن این است که در آن واحد فقط یک نفر پیغام اپراتور را می تواند گوش دهد و نفر دوم تماس گیرنده تا زمانی که نفر اول به داخلی مورد نظر خود وصل نشده باشد در انتظار برقراری تماس می ماند و صدای بوق انتظار را می شنود و به محض اتصال نفر اول به داخلی یا فرد موردنظر خود و برقراری ارتباط صوتی زنده پیغام دیزا برای نفر دوم پخش می شود.

لازم به ذکر است می توان یک کارت دیزای دوم بر روی دستگاه نصب نمود که در واقع سیستم اپراتور را دو کاناله می نماید و دو نفر در آن واحد پیغام اپراتور را می شنوند. در سیستم های پرظرفیت TDA,TDE برای نصب کارت دیزا ابتدا یک کارت آپشن TDA0190 بر روی دستگاه نصب می شود که می توان کارت اپراتور گویا پاناسونیک را در مدل های TDA0191 (4کاناله) و TDA0192 (2کاناله) روی کارت آپشن نصب نمود. لازم به ذکر است بر روی هر کارت آپشن دو کارت دیزای ۲ یا ۴ کاناله و یا تلفیقی از هر دو می توان نصب کرد.

مهمترین خصوصیت کارت اپراتور گویا پاناسونیک امکان شیفت بندی کردن آن است،به عبارت دیگر می توان ۲۴ ساعت شبانه روز را به صورت ۳ شیفت روز/شب/ناهار تقسیم کرد، و در این سه شیفت پیغام های متفاوتی را در بازه های زمانی مشخص برای تماس گیرنده ضبط و پخش نمود.

همچنین می توان در این سه شیفت برنامه های متفاوتی را برای سیستم سانترال تعریف نمود، به عنوان مثال در شیفت شب می توان کلیه تماس های ورودی را به داخلی پیغام گیر متصل نمود تا تماس گیرندگان پیغام بگذارند. کد فعال سازی هریک از شیفت ها را می توان به صورت دستی یا اتوماتیک وارد نمود. در صورتی که دستی وارد شود در هر ساعت از شبانه روز می توان هریک از شیفت ها را فعال نمود اما در حالت اتوماتیک برای دستگاه بازه زمانی تعریف می شود که در راس ساعت مورد نظر پیغام و برنامه دستگاه طبق آنچه برنامه ریزی شده عوض شود.

دیدگاهتان را بنویسید