دوربین مداربسته

10 کاربرد فوق العاده هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته

کاربرد هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته

برای دانستن کاربرد هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته؛ ابتدا باید با هوش مصنوعی آشنا شویم: هوش مصنوعی یا Ai یک تکنولوژی جدید در حوزه فناوری بوده که تقریبا زندگی همه ما را درگیر خودش کرده است. این تکنولوژی می تواند به صورت خودکار یاد بگیرد، تحلیل کند و عملیاتی را انجام دهد. ردپای این فناوری در ساده ترین لوازم خانگی شما مثل یخچال، لباسشویی، ماشین ظرفشویی خودش را نشان داده است. از زمانی که به ماشین ظرفشویی خود برنامه شستشو داده تا زمانی که در اینستاگرام در حال گشت و گذار باشید، هوش مصنوعی در کنار شما خواهد بود.

اگر برای شما نیز سوال شده که کاربرد هوش مصنوعی در تجهیزات امنیتی چیست و دوست دارید که این مطلب را به زبانی ساده متوجه شوید در ادامه با ما همراه شوید:

فهرست مطالب

نقش هوش مصنوعی در سیستم های امنیتی

به تازگی هوش مصنوعی راه خودش را به سیستم های امنیتی و نظارتی نیز باز کرده است. امروزه هوش مصنوعی به شکل گسترده ای در دوربین های مداربسته یا CCTV استفاده شده تا عملکرد آنها را پیشرفت دهد. این تکنولوژی به وسیله پردازش تصاویر و طراحی الگو، سیستم های امنیتی پیشرفته ای را برای شما ایحاد کرده که باعث افزایش امنیت شما می شود.  در ادامه به کاربرد هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته می پردازیم:

تشخیص حرکت:

دوربین های هوش مصنوعی می توانند هر نوع حرکتی را در محیط شناسنایی کرده و در صورت مشکوک بودن به شما هشدار دهند. این توانایی می تواند در امن سازی ساختمان های مسکونی، اداری، پارکینگ ها و حتی مکان های عمومی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

شناسایی و تشخیص اشیا:

هوش مصنوعی دوربین های مداربسته می توانند اشیا مختلف مانند خودروها، انسان، حیوان، وسایل و هرگونه اشیا متحرک را شناسایی کرده که به ویژه برای محیط های صنعتی مانند کارخانه ها، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

 

تشخیص چهره:

Ai می تواند چهره ها را شناسایی و تشخیص دهد و در صورت نیاز اطلاعات مورد نیازتان را به شما ارائه دهد. این امکان برای کنترل ورودی سازمان ها و ساختمان ها، فضاهای عمومی و حتی پیگیری افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

تحلیل و آنالیز رفتاری:

با استفاده از این فناوری می تواند الگوهای رفتاری مشخصی را تعریف نمود و در صورتی که رفتار غیرعادی تشخیص داده شود سیستم هشدار فعال شود. این حال برای سیستم های مدیریت و نظارتی مانند کلینیک های درمانی، آسایشگاه های روان درمانی، زندان ها و تمام سازمان های امنیتی بسیار مفید می باشد.

تحلیل ویدئوها و تصاویر:

دوربین های هوش مصنوعی می توانند ویدئوهای نظارتی مانند دوربین های ترافیکی را تحلیل کرده و اطلاعات آن را به شما به صورت تفکیک شده ارائه دهند. این تکنولوژی بسیار برای سازمان های نظارتی مانند پلیس کاربردی می باشد.

ارتقا سطح سیستم های هشدار: 

با استفاده از هوش مصنوعی می توان به سطح جدید و بسیار پیشرفته ای در سیستم های هشدار دهی رسید؛ بدین شکل که می توان با استفاده از این نوع CCTV، تحلیل های پیشرفته ای را برای کم کردن هشدارهای غیر ضروری انجام داد تا سطح دقت در تشخیص را بالا برد.

پیش بینی اتفاقات پیش رو:

دوربین های مداربسته مجهز به AI می توانند با استفاده از تجزیه و تحلیل ویدئوها و یادگیری الگوریتم، اتفاقات پیش رو پیش بینی کرده و اقدامات پیشگیرانه برای آن طراحی نمایند؛ مانند پیش بینی ترافیک یا رویداهای خاص

ارتباط و ایجاد کانال بین سایر دوربین ها: 

می توان به وسیله این دوربین ها کاری کرد که اطلاعات بین سایر دوربین به اشتراک گذاشته شده و با هماهنگی بیشتر، تحلیل های دقیق تر انجام داده تا سطح امنیت را بهبود بخشید.

نظارت امن و دقیق:

سیستم های هوش مصنوعی به معنای واقعی می توانند نظارتی دقیق بر روی همه چیز داشته باشند و در صورت لزوم سریعترین واکنش ممکن؛ مانند فعال سازی سیستم هشدار یا ارسال اطلاعات و اخطار به سیستم مرکزی را انجام دهندو موضوعی که خطای انسانی در آن بسیار وجود دارد را می توان با دوربین هوش مصنوعی رفع نمود.

بهینه سازی عملکرد دوربین مداربسته:

به وسیله اطلاعات جمع آوری شده توسط دوربین های مدابسته و تحلیل هوش مصنوعی می توان عملکرد سیستم های نظارتی مانند کیفیت تصویر، منابع و زمان پاسخ دهی را بهبود بخشید.

فروشگاه عصر ارتباطات به عنوان نمایندگی پاناسونیک در شرق تهران، انواع دوربین های مداربسته هوش مصنوعی را با مشاوره رایگان و نصب حرفه ای و یک سال گارانتی به شما ارائه میدهد. این فروشگاه تمام محصولات خود را به ضمانت اصالت و آکبند واقعی ارائه می دهد و رزومه عالی در این باره دارد.

بعضی از مهمترین محصولات عصر ارتباطات:

 • تلفن بی سیم
 • دستگاه سانترال
 • دوربین مداربسته
 • گیت وی
 • آیفون تصویری
 • تجهیزات شبکه
 • دستگاه ضبط تصویر

مهمترین خدمات عصر ارتباطات

 • تعمیر سانترال
 • تعمیر تلفن بی سیم
 • نصب و مشاوره دوربین مداربسته
 • نصب و مشاوره انواع سانترال

دیدگاهتان را بنویسید