linkus

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus

Yeastar Linkus به گونه ای طراحی شده که امکان برقراری ارتباط در هر مکان و هر زمان را می ­دهد. سیستم عامل Linkus از قدرتمندترین سیستم عامل‌های موجود می باشد که متن باز (Open Source) ارائه می­ گردد. این نرم افزار دارای سیستم عامل با امنیت بالا برای شبکه‌ها و محیط های شبکه‌ای می باشد. همچنین از سیستم عامل Linkus در بیشتر فایروال های مورد استفاده در شبکه‌ها استفاده شده است. Linkus را می توان به عنوان هسته سیستم عامل نیز معرفی کرد. هر سیستم ‌عاملی دارای هسته یا کرنل می باشد، که رابط بین نرم افزار و سخت افزار سیستم است. وظیفه انجام کارهای اساسی و پایه برعهده هسته یا کرنل می باشد. از وظایف اصلی این سیستم عامل می توان به ذخیره سازی داده‌ها، دسترسی به شبکه کامپیوتری، امنیت زیاد شبکه اشاره کرد.

سیستم عامل Linkus کلاینت سرور (Client server) م­ باشد. بدین صورت که یک کامپیوتر سرویس دهنده یا سرور است و کامپیوتر دیگر سرویس گیرنده یا کلاینت (Client) است.

موضوعات شرح داده شده در این مقاله عبارتند از:

 1. Linkus server
 2. Linkus client
 3. Linkus Web Client
 4. Linkus client login methods
 5. Linkus events
 6. Remote Access Service
 7. Linkus Desktop Client
 8. Linkus Mobile Client

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus

Linkus server:

Linkus server به سرویس های گیرنده (Client) خدمات مورد نیازشان را عرضه می­ کند. نرم افزارهای کاربردی و داده هایی مورد نیاز کسب و کار خود را می توانید در سرور سازمان ذخیره کنید. کارکنان با کامپیوتر خودشان می توانند از خدمات ارائه شده بهره مند شوند. سرورها خدمات زیادی مانند اشتراک گزاری فایل، نرم افزارهای تحت وب، احراز هویت، ویدیو کنفرانس و … را ارائه می­ دهند.

ابتدا باید سرور Linkus را بر روی PBX Yeastar  پیکربندی کنید. تا کاربران بتوانند با استفاده از نرم افزار وارد شوند و از آن استفاده کنند. سرور Linkus را به دو روش می توانید بر روی Yeastar P-Series PBX System تنظیم کنید:

 • روش اول: پیکربندی خودکار توسط Remote Access Service می باشد. سرویس دسترسی از راه دور (RAS)سرویس مبتنی بر اشتراک است که برای کار از راه دور طراحی شده است. پس از پیوستن به (RAS) می توانید Yeastar FQDN را به PBX متصل و از امکانات آن بهره مند شوید.
 • روش دوم: پیکربندی دستی می باشد، که برای راه اندازی آن به دانش حرفه ای شبکه ای نیاز دارد.

 Linkus client:

Linkus client یک سیستم گیرنده می باشد که خدمات مورد نیاز خود را از سرور شبکه دریافت می کند. این سیستم به شما امکان اشتراک گذاری فایل های دلخواه را با تمامی کاربران متصل به شبکه می دهد.

دستگاه یستار PBX سریP از سرویس های گیرنده Linkus Mobile Client، Linkus Desktop Client، Linkus Web Client پشتیبانی می کند.

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus

Linkus Web Client:

Linkus Web Client یک سرویس گیرنده تحت شبکه است. این سرویس با مرورگرهای اصلی وب (Google Chrome ، Microsoft Edge وOpera) کار می کند. این ویژگی تمام نیازهای لازم برای تبادل، مشارکت و برقراری ارتباط با همکاران را به شما ارائه می دهد. محل کار خود را با یک دگرگونی دیجیتالی برای تجارتی بهتر نوین و مدرن کنید. تمامی مشاغل به دنبال روش های هوشمندانه ای برای برقراری ارتباط هستند. اینجاست که Linkus Web Client وارد عرصه می شود. این سامانه عامل نرم افزاری برای سیستم PBX Yeastar P-Series ساخته شده است.

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus کاملاً یکپارچه مبتنی بر مرورگر می­ باشد. همچنین دارای طیف وسیعی از قابلیت های مهم تجاری برای برقراری ارتباط موثر در داخل و خارج از سازمان می باشد. با این برنامه می توانید به راحتی تماس صوتی و یا تصویری از طریق مرورگر وب برقرار کنید. در هر زمان می توانید به کلیه ویژگی های اصلی سیستم تلفن توسط شبکه دسترسی پیدا کنید. تماس های صوتی یا تصویری را با یک کلیک برقرار کنید. در لحظه می توانید تماس صوتی را به تصویری تبدیل کنید. همچنین تماس جدید را بدون نیاز به در حالت تعلیق قراردادن تماس فعلی، برقرار کنید.

کنفرانس ویدیویی

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus برای نیازهای ضروری ملاقات آنلاین SME طراحی شده است. به عنوان بخشی از استراتژی ارتباطات واحد، کنفرانس ویدیویی فقط مختص شرکت های بزرگ نیست.  SME ها نیز به طور فزاینده ای از تعاملات رو در رو استقبال می کنند تا کارها سریع تر انجام شود. همکاری تیمی بیشتر می شود و روابط قوی تری با مشتریان ایجاد شود. شرکت های کوچک و متوسط که نمی خواهند برای خدمات کنفرانسی زیاد سرمایه گذاری کنند. سیستم PBX سری P یک راه حل برای کنفرانس ویدیویی یکپارچه ساده و در عین حال موثر می باشد.

این قابلیت کمک می کند تا تیم ­ها و مشتریان خود را بدون توجه به جایی که هستند به هم نزدیک کنید. با قابلیت کنفرانس ویدیویی برای شروع و پیوستن به یک کنفرانس فوری یا برنامه ریزی شده، فقط کافیست کلیک کنید. برای همکاران و مشتریان یک لینک (link) دعوت به جلسه ایجاد کنید تا آن ها به راحتی به شما بپیوندند. همچنین تصویر و صدای سایر شرکت کنندگان را با کیفیت Full HD مشاهده و بشنوید. در طول جلسه  می توانید بدون ایجاد وقفه صفحه خود را به اشتراک بگذارید و چت کنید.

Linkus Web Client با دسترسی از راه دور امن و بدون دردسر در هر مکانی شما را متصل نگه می دارد. کارمندان دور کار که نیاز به استفاده از تلفن همراه دارند، به شدت در حال افزایش می باشند. تا کنون هیچگاه اتصال پایدار و ایمن از راه دور با همکاران و مشتریان به این اندازه حیاتی نبوده است. از این سیستم عامل مطمئن باشید و اجازه دهید خدمات دسترسی از راه دور به کسب کار شما رونق بخشد.

برند یستار برای ارتباطات ایمن محدوده دامنه ای را با گواهی SSL ارائه داده است. که دسترسی از راه دور به پورتال مدیریت PBX و Linkus UC Client را ایمن می کند. اینگونه بدون نیاز به تنظیم مجدد، تجارت خود را از راه دور برپا نگه دارید.

Linkus client login methods:

Yeastar P-Series PBX System به کاربران اجازه ورود از طریق لینک، کد QR و یا به صورت دستی را می دهد.

 • ورود سریع به سیستم
 1. لینک ورود به سیستم: پیوندهای ورود را در دسترس کاربران بگذارید تا به سرویس گیرنده Linkus وارد شوند.
 2. کد ورود QR: کدهای QR را در اختیار کاربران قرار دهید تا به سرعت وارد Linkus Mobile Client شوند.

شما می توانید اعتبار ورود به سیستم یک مشتری خاص را با یک کاربر کپی و به اشتراک بگذارید. یا ایمیل های خوشامدگویی Linkus را به صورت انبوه برای چندین کاربر ارسال کنید. این ایمیل که حاوی اطلاعات ورود به سیستم کلاینت های Linkus می باشد.

 • ورود دستی به سیستم

اطلاعات مربوطه بسته به نوع سرور Linkus که راه اندازی کرده ­اید، دارد. باید داده­ های مختلفی را برای ورود به Linkus client در اختیار کاربر قرار دهید.

Linkus events:

Yeastar P-Series PBX System شما را از رویداد های اتفاق افتاده آگاه می کند. رویدادها در سیستم ثبت می ­شود و هنگام وقوع به مخاطبین مربوطه از طریق روش ­های اطلاع رسانی خصوصی اعلام می شود.

Linkus اطلاعاتی از ذیل را برای شما ثبت می کند:

 • ورود کاربر موفقیت آمیز
 • ورود کاربر ناموفق
 • ورود به Linkus client انجام نشد
 • تغییر پسوند و رمز ورود کاربر
 • کاربر قفل شده
 • کاربر مسدود شده

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus

Remote Access Service:

امروزه کار از راه دور بدون دردسر شده است و می توانید همه جا را دفتر کار کنید. سیستم PBX سری P با سرویس RAS کاربر را قادر به دسترسی سریع و ایمن می سازد. اکنون گردهم آوردن تیم های پراکنده به صورت حضوری با فعالیت مفید در دفتر کار بسیار مهم است. با این روش نیز همواره از راه دور دسترسی سریع و فوری با آنان خواهید داشت.

کمپانی یستار سرویس RAS را کاملا پوشش می دهد. این سرویس برای دستگاه PBX سری P ساخته شده است. راه حلی مفید برای دور کاری که با مجموعه ­ای از مولفه بی نقص با دیگران یک شبکه می سازد. سرویس RAS برای شما ارتباطات داخلی پیوسته، فوری و ایمن را در هر مکان و دستگاه فراهم می کند.

یک دکمه را برای برقراری اتصال از راه دور بر روی Linkus Web / Desktop / Mobile Client  فعال کنید. این گونه با قدرتمند کردن تیم سبب همکاری بیشتر آنان می شوید. همچنین با دسترسی آسان به تمامی امکانات این سیستم از همکاری همه جانبه لذت خواهید برد.

تمام پیوندهای شبکه ­ای کنترل از راه دور PBX، پروتکل امن انتقال ابرمتن (HTTPS) می باشد. این پروتکل ترکیبی از پروتکل HTTP و SSL/TLS است. تونل ارتباطی خصوصی و ایمن، هویت و اعتبار کاربر با قوانین و قواعد سیستم پیشرفته firewall دوبار بررسی می شود.

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus مشکلات IT را بدون دردسر از راه دور در کمتر از یک دقیقه برطرف کنید. Yeastar Remote Access Service اتصال ایمن از راه دور با یک کلیک امکان پذیر می کند. این امر شما را از حمل و نقل خطرناک پورت، تنظیمات پیچیده شبکه و پیکربندی های سخت سرور آزاد می کند. بنابراین لازم نیست نگران قرار گرفتن شبکه داخلی (intranet) در معرض عموم مردم یا مسائل مربوط به NAT باشید.

Linkus Desktop Client:

Linkus Desktop Client را می توان با دستگاه های PBX سریP Yeastar ،Cloud PBX ، PBX VoIP و K2 IP-PBX پیکربندی کرد. دسک تاپ خود را با Linkus Desktop Client به یک دفتر کار کاملاً مجهز تبدیل کنید. این سیستم عامل بر روی ویندوز و macOS اجرا می شود. به شما امکان ارسال پیام فوری، موجودیت، اشتراک فایل و مدیریت ارتباطات پیوسته با مشتری را می دهد. به دین گونه فقط یکپارچه و کارآمد ارتباط برقرار کنید.

Linkus Desktop Client سبب افزایش بازده و بهره وری تماس های شما می شود.

موارد زیر چند نمونه از کارای های این سیستم می باشد:

 1. جداسازی تماس های شخصی و کاری
 2. CTI برای کنترل از راه دور تلفن
 3. مدیریت ارتباطات بهتر و یکپارچه با مشتری
 4. فعال سازی تماس سریع از Chrome
 5. انتخاب و شماره گیری با کلیدهای میانبر

سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus

Linkus Mobile Client:

تلفن های همراه با سیستم عامل iOS و Android را می توانید با دستگاه ­های PBX یستار P-Series ،Cloud ، S-Series،  VoIP و K2 IP هماهنگ و تنظیم کنید. این سیستم عامل با ویژگی هماهنگی موثر تجربه ای منطبق با دفتر کار به شما می دهد. همچنین سبب افزایش بهره وری و پیشرفت کسب و کار شما می شود. هنگام کار دور از دفتر، هرگز تماسی را از دست نمی دهید. تماس تلفنی VoIP از طریق PBX شرکت انجام می شود که سبب کاهش هزینه های تلفن همراه می شود. تماس های VoIP بر بستر اینترنت می باشد. با این روش تماس های رایگان برای برقراری ارتباطات تلفنی در هر جای دنیا داشته باشید. فقط کافی است هزینه ISP (مرکز ارائه دهنده خدمات اینترنت)را بپردازید.

شماره داخلی شرکت شما همیشه همراهتان است و ارتباط شما با همکاران و مشتریان هیچ وقت قطع نمی شود. شماره تلفن همراه پرسنل با اختصاص دادن خطوط داخلی به آنها برای تماس مشتریان و همکاران محفوظ می ماند. داشتن شماره داخلی بر روی تلفن همراه کاربر دسترسی سریع و فوری به او را فراهم می آورد. همچنین توسط نشانگر وضعیت رنگی نرم افزار ببینید آیا همکار شما در دسترس است یا خیر.

با سیستم عامل اختصاصی یستار Linkus مخاطبین خارجی خود را در PBX Linkus Desktop / Mobile Client و IP Phone همگام سازی کنید. به دین گونه مدیریت کارآمد و برقراری ارتباط سریع و آسانی با آنان خواهید داشت.